Slide Left Slide Right

Sankt Petersburg 2015

 

 

 

 

 

Ostatnim przystankiem PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT (grupy twórczej Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA) w 2015 roku był Sankt Petersburg,  a sukcesem to zakwalifikowanie się do udziału w XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Rożdestwenski  parad" w Sankt Petersburgu.

Organizatorem festiwalu jest Sankt - Petersburgski Regionalny Wydział Rosyjskich Organizacji Pozarządowych, Związek Działaczy Teatralnych Federacji Rosyjskiej. 16 grudnia (środa) 2015 zespół zaprezentował przed rosyjską publicznością  autorski spektakl „The Selfies” w choreografii Katarzyny Grabińskiej, tańczą: Paulina Spiel, Monika Parafiniuk, Kamila Olszewska, Katarzyna Rutkowska, konsultacje reżyserskie: Tatiana Asmolkova. Spektakl „The Selfies” miał swoją premierę w kwietniu 2014 roku w Teatrze im. S.Jaracza w Olsztynie. Spektakl grany był do tej pory między innymi w Toruniu, Gryfinie, Słupsku, Mrągowie. Otrzymał nagrodę główną podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca OTWÓRZ OCZY.

Współorganizatorem udziału PRYZMATU w festiwalu jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. 

Szczegóły i program festiwalu http://www.spbculture.ru/ru/news/3505/

O spektaklu: http://www.pryzmat-taniec.pl/epertuar/repertuar-the-selfies

W tym roku to już kolejna zagraniczna, artystyczna podróż grupy. W sierpniu tego roku zespół przebywał w Izraelu na dwutygodniowej rezydencji artystycznej. 

GALERIA zdjęć DO POBRANIA