Slide Left Slide Right

odc. 6

OTWARTA SCENA TAŃCA ODC.6   21-22 września 2013

Po raz pierwszy gośćmi OST będą zagraniczni artyści  - 3 rezydentki z Hiszpanii Mirei de Querol, Cecili Colacrai i Anna Rubirola poprowadzą WARSZTATY PRAKTYKI SCENICZNEJ dla tancerzy, performerów i aktorów oraz zaprezentują się w SPEKTAKLU „Big Bouncers" . Współorganizatorami są: Fundacja Burdąg oraz Miejski Ośrodek Kultury wraz z Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT. Warsztat i spektakl kończą wrześniową rezydencję artystek w Domu Pracy Twórczej w Burdagu (www.burdagstudio.com).
Koordynatorem OST jest Katarzyna Grabinska tel.502-737-839 email: pryzmat@taniec-olsztyn.pl

 

WIECZÓR Otwartej Sceny Tańca
21 września godz. 20:00
WSTĘP WOLNY
sala kameralna Amfiteatr

tytuł spektaklu: "Big Bouncers"
występują:  Mireia de Querol, Cecilia Colacrai i Anna Rubirola

„Big Bouncers" to gra przetłumaczona na język ciał w ruchu, które są zniekształcane, wymieniane, uzupełniające się i oddziałujące na siebie. Specyfiką Big Bouncers jest przejrzystość w wykorzystaniu narzędziu i mechanizmów kompozycji, które ujawniają się przed  publicznością w czasie spektaklu. Big Bouncers jest zaproszeniem do udziału percepcji, polem dla „aktywnego oka". Spektakl współdziała z przestrzenią, w której jest prezentowany. Każda przestrzeń oddziałuje na  wyobraźnię, w każdej możemy zbudować strukturę, która jest jedyna i niepowtarzalna

Po spektaklu zapraszamy na rozmowy pospektaklowe z artystami (w jęz. angielskim)

 

WARSZTATY Otwartej Sceny Tańca
"warsztaty praktyki scenicznej dla tancerzy,aktorów,performerów"
21 i 22 września
sala kameralna Amfiteatr

prowadzenie:  Mireia de Querol, Cecilia Colacrai i Anna Rubirola
termin: 21 września 12:00-15:00 i 22 września 10:00-13:00
koszt: 90 zł za 2 dni, 70 zł dla PRYZMATU

"Narzędzia kompozycyjne w tworzeniu scenicznym" to warsztat praktyki scenicznej dla tancerzy,  choreografów i aktorów związany ze spektaklem "Big Bouncers" i praktyką jego autorek. Przedmiotem spotkania będzie praca nad tworzeniem indywidualnego języka scenicznego, nowymi sposobami rozumienia tańca i ruchu oraz pogłębianiem świadomości ciała. Warsztaty prowadzone są w języku angielskim. Nabór trwa do wyczerpania limitu miejsc (tylko 18 os)

Faza 1. Nauka wprowadzanie ciała w stan gotowości, wrażliwości i postrzegania. Praca nad fakturami, tonami i jakością ruchu, fizycznym przygotowaniem ciała, odkrywania i poznawania go, stawiania mu kolejnych zadań.

Faza 2. Improwizacje w parach lub trójkach, odkrywanie kolejnych sposobów wchodzenia w relacje z innymi: znaczenie wagi ciała, wspólne podejmowanie decyzji, różne sposoby komunikacji, wykorzystanie pauzy i milczenia. Uruchamianie umiejętności słuchania i wprowadzenie pierwszych narzędzi kompozycyjnych .

Faza 3. Praca w grupach, przechodzenie przez kolejne etapy wzajemnego rozumienia : przestrzeń jako grupa ciał, muzyczność ruchu i akcji, budowanie scen, itp. Strategie tworzenia wspólnej pamięci grupy, dzielenie się wspólnym czasem i przestrzenią.

 

O PROWADZĄCYCH:

Choreografki i pedagożki związane zawodowo z katalońską sceną tańca w Barcelonie. Członkinie platformy CRIM (Plataforma de Creadors Independents en Moviment). Wspólną pracę rozpoczęły w maju 2012 roku w Barcelonie.

MIREIA DE QUEROL - ukończyła Modern Theatre Dance w Amsterdam School of the Arts (AHK) w Holandii oraz Universitat Autònoma de Barcelona. Współpracowała m.in. z Kenzo Kusuda (Holandia), the Compañia de Danza Plan B pod kierownictwem Arantxa Sagardoy (Hiszpania), Albertem Quesada (Belgia). Jej ostatnie solo „I tots els altres" (2011), zdobyło 3 nagrodę Baltic Movement Contest podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca (2011).

CECILIA COLACRAI - od kilkunastu lat uczy tańca współczesnego, improwizacji i kompozycji w krajach Europy i Ameryki Południowej . Współpracowała z Alexis Eupierre, Montse Colomé, Toni Mira i Cia. Nats Nus (Barcelona), Emmanuelem Grivet (Francja), Grupo República Cênica (Brazylia),  Gabrielą Solini (Argentyna),  Była współdyrektorką formacji "Lila Parra" (2006 - 2008)  i  "Viento Sur" (2002 - 2004). Jej pierwsze solo "Sola?" z 2005 pokazywane było w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Meksyku i Argentynie.  

ANNA RUBIROLA - współpracowniczka katalońskich zespołów: Àlex Rigola, Erre que Erre, Sol Picó, Iliacan i Búbulus,. Tańczyła w Londynie (Array) i Paryżu (F.& C. Ben Aïm). Zrealizowała solo DIA ZERO, którego premiera odbyła się w 2012 roku w Mostra IN SITU Arts w Santa Monika.

Karty zgłoszeniowe oraz płatność przyjmowane są do 15.09.2013
ilość miejsc ograniczona, ważna kolejność zgłoszeń i wpłat
ZGŁOSZENIE  i REGULAMIN DO POBRANIA
zgłoszenie należy wysłać: pryzmat@taniec-olsztyn.pl Katarzyna Grabińska tel 502-737-839