Slide Left Slide Right

odc. 4

 
GALERIA ZDJĘĆ z OST odc.4 OGLĄDAJ TUTAJ
 
 
Miejski Ośrodek Kultury wraz z grupą twórczą
PRACOWNIĄ TAŃCA PRYZMAT
zaprasza


OTWARTA SCENA TAŃCA odc. 4  
6-7 października 2012

 
WARSZTATY Otwartej Sceny Tańca
(taniec współczesny/floor work) z RYSZARDEM KALINOWSKIM z Lubelskiego Teatru Tańca

Sobota i Niedziela 6-7 października 2012 sala kameralna AMFITEATR
9:00-10:30 warsztaty  Taniec współczesny/Floor work GRUPA A 
11:00- 12:30 warsztaty Taniec współczesny/Floor work
GRUPA B
13:30-15:00 warsztaty Taniec współczesny/Floor work GRUPA A 
15:30- 17:00 warsztaty
Taniec współczesny/Floor work GRUPA B

 
 
 

oraz
 
WIECZÓR Otwartej Sceny Tańca
WSTĘP WOLNY
6 października godz. 19:00, sala kameralna AMFITEATR
 
projekcja filmu "STAND BY"
Lubelski Teatr Tańca, TVP Lublin i Centrum Kultury w Lublinie
 
i

pokaz spektaklu
"Stan doskonały"
choreografia, taniec i kreacja:
Joanna Malitka i Julia Dondziło-Grześ
Studio Tańca Firestep
konsultacja reżyserska: Agata Biziuk
 
 
 
KOSZT WARSZTATÓW: 70 zł za 2 dni (6h), 50 zł dla tancerzy PRYZMATU
ilość miejsc ograniczona, ważna kolejność zgłoszeń
ZGŁOSZENIE do POBRANIA
zgłoszenie należy wysłać: pryzmat@pryzmat-taniec.pl Katarzyna Grabińska tel 502-737-839
 

O ARTYSTACH

RYSZARD KALINOWSKI
Tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek - pedagogika kulturalno-oświatowa, specjalność - teatr i taniec (1994 r.). W latach 1992-1993 uczeń-aktor w teatrze pantomimy Haliny Studniarz (Lublin). Od 1996 r. uczestnik warsztatów teatralnych w Polsce i tanecznych w Polsce i za granicą, m.in. technika realising, contact improvisation, body conditioning, BMC, polska technika tańca współczesnego, improwizacja. W latach 1993-2001 w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Twórca choreografii Grupy: "Pomiędzy", "Soliloqium - on, ona, oni" (wspólnie z Hanną Strzemiecką i Tomaszem Siwkiem), "Z rachunku prawdopodobieństwa" oraz spektaklu "Głosy" (wspólnie z Hanną Strzemiecką), który otrzymał I nagrodę na VII Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu (1999 r.). Zdobywca nagród specjalnych dla tancerza: za rolę w spektaklu "DC 586494" na IX Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu (2001 r.) oraz za rolę Akrobaty w spektkalu "Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy" na Łódzkich Spotkaniach teatralnych (2004).
Od 2001 r. w Lubelskim Teatrze Tańca, gdzie stworzył choreografie "Ku dobrej ciszy" (2002 r.), "Bellissimo" (2003 r.)"I znów, i jeszcze raz" (2006), "48/4" (2007), "NN. Wacławowi Niżyńskiemu" (2008).
Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Od 2003 r. jest współorganizatorem Forum Tańca Współczesnego oraz wspołorganizatorem i nauczycielem Otwartych Warsztatów Taneczno-Kondycyjnych w Centrum Kultury w Lublinie.
Wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Lublin za całokształt pracy w dziedzinie kultury (2001 r.) i Nagrodą Teatralną Prezydenta Miasta Lublin za twórczość artystyczną i działalność kulturalną na rzecz miasta (2003 r.).http://www.ltt.art.pl/zespol
 

JULIA DONDZIŁO-GRZEŚ i JOANNA MALITKA

to tancerki tańca współczesnego. Brały udział w licznych projektach realizowanych przy Podlaskiej Fundacji Tańca, Studiu Działań Kreatywnych Danceoffnia w Białymstoku, czy teatrem alternatywnym Usta-Usta z Poznania. Na swoim autorskim koncie mają już wspólne projekty choreograficzne, które zostały docenione i nagrodzone podczas przeglądów i festiwali tanecznych.
Minimalizm, plastyka ruchu, improwizacja, kreowanie przestrzeni ciała, nutka dramaturgii, nieco zwierzęcy charakter, budowanie nastroju to w skrócie o naszej twórczości.
Spektakl
"Stan doskonały" otrzymał  nagrodę główną w konkursie choreograficznym 3...2..1...TANIEC /Krakowski Teatr Tańca oraz Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie 13.03.2012
O spektaklu:
wszystko, co się dzieje jest wyrazem całości. Jest w zgodzie i harmonii z całością.(...) Świat został stworzony doskonały i kompletny. Jedynie izolując cześć stwarzasz wrażenie, że nie jest kompletna. Odpowiedzialność za izolowanie części od całości tkwi w umyśle.

 

O FILMIE „Stand By" 

Telewizja Polska  Oddział w Lublinie i Centrum Kultury w Lublinie / Polska
http://www.ltt.art.pl/wiadomosc,film-stand-by-w-tvp-lublin,41
Czas trwania: 52 minuty.
wystąpili tancerze Lubelskiego Teatru Tańca: Beata Mysiak, Anna ??ak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń
choreografia: Karen Foss
asystenci choreografa: Daniel Racek, Marianne Kjærsund
współpraca - tancerze zespołów: Karen Foss Quiet Works, NANOHACH, Lubelskiego Teatru Tańca
muzyka: J�?rgen Knudsen
wizualizacje: Alan Lucien Øyen
scenariusz i reżyseria: Natasza Ziółkowska-Kurczuk
zdjęcia: Tomasz Michałowski
operatorzy kamer: Jacek Grzelak, Dariusz Piłat
dźwięk: Andrzej Jarski
montaż : Zbigniew Gustaw
asystent operatora: Ryszard Huszaluk, Paweł Krysa
Współpraca realizacyjna: Anna Kalita, Michał Jaskot, Dorota Kozak, Kaja Kurczuk
kierownik produkcji: Magdalena Kołodziejczyk
producent: Maria Mazurek Telewizja Polska 2011
Film porusza problem  bytu tancerza na scenie, ale również bytu człowieka w życiu i w świecie. Inspirację do filmu stanowi spektakl „gracerunners" autorstwa norweskiej choreografki Karen Foss. Wypowiadane na przemian przez  tancerzy w spektaklu zdania: „Jestem zmęczony", „Jestem gotowy", przenoszą się również na życie każdego człowieka. Stąd główne elementy występujące w filmie to bieg, nagłe zatrzymania i spowolnienia ukazujące zmaganie się człowieka ze swoimi ograniczeniami, również fizycznymi, zmaganie się tancerza z choreografią, z przestrzenią, z ciałem, ze zmęczeniem.
Film został opowiedziany w kilku sekwencjach, które wzajemnie się ze sobą łączą, montują, niezależnie od choreografii, a nawet od muzyki.
Wiele jest w filmie ruchowej improwizacji, w której ważną rolę gra chropawa i nieprzewidywalna przestrzeń, niezwykle interesująca wizualnie. Tancerze zmagają się z jej oryginalnym urokiem. Sceny ułożone są według abstrakcyjnej dramaturgii, według różnicy napięć i nastrojów, prowadzą do kulminacji i rozładowania.

 

 
Otwarta Scena Tańca to jedno z wydarzeń artystycznych w ramach WARMIA REBELIA KULTURY
http://www.rebeliakultury.pl/perfomance/projekt/otwarta-scena-tanca.html