Slide Left Slide Right

Barcelona 2014

Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT przebywała na dwutygodniowej rezydencji w Barcelonie (15-27 sierpnia 2014). Jest to projekt współpracy z artystkami z Hiszpanii Cecilia Colacrai, Anna Rubirola i Mireia De Querol Duran, które tworzą kolektyw BIG BOUNCERS (http://bigbouncers.wordpress.com/ ) utrzymany w konwencji teatru tańca i sztuk performatywnych.

 26 sierpnia PRYZMAT zaprezentujował się w pokazie podsumowującym projekt przed hiszpańską publicznością („work in progress”) w La Visiva (http://www.lavisiva.org ), w Barcelonie. Premiera spektaklu odbyła się w Polsce czytaj więcej

Podczas pracy zespołu, działaniom codziennie przygląda się Miquel Wert Jirheden (http://www.miquelwert.com/) tworząc szkice inspirowane ruchem. Wystawa jego prac będzie miała miejsce również we wtorek podczas zakończenia projektu.
Współpraca z artystkami rozpoczęła się dzięki współpracy Domu Pracy Twórczej i Fundacja Burdąg z ośrodkiem Espai TragantDansa w Barcelonie we wrześniu 2013.
Projekt realizowany jest między innymi dzięki stypendium artystycznemu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla Katarzyny Grabińskiej na realizację polsko-hiszpańskiego spektaklu.

GALERIA zdjęć z BARCELONY DO POBRANIA